Jakie pianino wybrać? Jak zacząć naukę gry na pianinie?

Nauka gry na pianinie nie jest tak trudna jak się wydaje. Najważniejsze jest uniknięcie złych nawyków dzięki dobrym nauczycielom. Pianino możesz kupić lub wypożyczyć.

Nauka gry na pianinie – jaki instrument wybrać?

Wybierasz  szkołę nauki gry na pianinie? Nie wiesz jakie pianino cyfrowe wybrać?Zbliża się wrzesień, nie przegap terminów. Przeczytaj podstawowe informacje o nauce gry na pianinie, systemie edukacji muzycznej i sposobach na zdobycie pianina, które posłuży w pierwszych tygodniach nauki. Zapraszamy też na nasze kursy gry na pianinie!

Pianino cyfrowe czy akustyczne? Przede wszystkim dobra szkoła!

 


Porozmawiajmy dziś o szkołach muzycznych, w tym szkole pianina i fortepianu. Są to szkoły gminne i powiatowe, zarządzane przez gminy, podstawa edukacji muzycznej w Polsce. W pobliżu domu mają wiele zalet, ale niekoniecznie zostaną dostosowane do wszystkich potrzeb (pod kątem gry na pianinie). Dla wielu z nas ważna jest pewność znalezienia wykwalifikowanego nauczyciela gry. Nauczyciele pianina (podobnie jak przy innych instrumentach) są absolwentami państwowymi. Nie możesz popełnić błędu na zapleczu technicznym. Jeśli chodzi o zalety relacyjne i społeczne, to zależy od ludzi, więc nauczyciel może być mniej lub bardziej dobrym pedagogiem. Osobiście nauczyciele, których spotkałem, byli dobrzy. Na naszym kursie, który jest  Idealny  Jeśli jesteś początkującym pianistą, zaczynasz od zera, to dobry początek, może najlepszy. Nie ma potrzeby posiadania obowiązku nauczania lub konkretnego nauczyciela.

Nauka gry – najważniejsze są dobre podstawy

To, czego szukasz przede wszystkim, to poznanie podstaw, dobre nawyki wyjścia, zbadanie swoich pierwszych wyników. I odwrotnie, jesteś utalentowanym pianistą, który chce cię doskonalić, lub byłym pianistą, który chce się na nowo nauczyć. W tym przypadku, może trzeba rozważyć coś innego, opiekuna lub nawet odejście do oranżerii dla bardziej doświadczonych spośród nas (tak, to jest możliwe).   Zbiorowe doświadczenia, kursy pomocnicze Wielką zaletą naszej Akademii jest zbiorowa praktyka. Często występuje orkiestra (harmonia), można tworzyć inne grupy, muzykę kameralną, różne zespoły, w tym pianino. Zabawa z innymi to doskonałe doświadczenie, źródło motywacji i dodatkowy sposób na rozwój. W przypadku dzieci, początkujących i dorosłych, można również poprosić o zajęcia z teorii muzyki (ulepszenie wiedzy o budowie muzyki), te lekcje są prawie obowiązkowe dla dzieci. Istnieją inne formacje: muzyczne przebudzenie dla bardzo małych, a także grup śpiewanych (dzieci lub dorosłych).

Pianino cyfrowe czy akustyczne

Dla uczniów naszych kursów wyjazdowych, gdzie preferujemy pianina cyfrowe, zdecydowanie zalecamy skorzystanie z wynajmu. Oto zaprzyjaźniona wypożyczalnia pianin, która zapewni instrumenty cyfrowe w najlepszej cenie. Dla uczestników kursów stacjonarnych w Warszawie i Krakowie również proponujemy wypożyczenie pianina cyfrowego na pierwszy okres, aby sprawdzić swój zapał. Po kilku miesiącach można pomyśleć o zakupie pianina akustycznego lub fortepianu.